VIDEOMONITORING DOMOVOV
Slider

 

Rodinné domy sú z hľadiska záujmu zlodejov viac preferované, ako byty v bytových domoch. Lúpeže sú spravidla vopred naplánované.
Často sa stáva, že zlodeji aj niekoľko dní pred samotnou lúpežou sledujú pohyb osôb v okolí vytipovaného objektu, sledujú statusy osôb bývajúcich v týchto rodinných domoch na sociálnych sieťach ( takto môžu zistiť kedy sa prípadne vytipované osoby chystajú na dlhší čas z domu ak takýto status uverejnia ). Mapujú si okolie domu, susedov a prípadnú únikovú cestu.

Ak teda bývate v rodinnom dome, prípadný zlodej, ktorý si váš dom vytipuje, bude na lúpež lepšie pripravený. Často sa stáva, že rodinné domy sú vylúpené počas dňa. Ako zabrániť takejto lúpeži, alebo ju v maximálnej možnej miere prípadnému zlodejovi sťažiť?
Existujú rôzne formy zabezpečenia rodinných domov. Môžete si postaviť vysoký plot okolo domu, no paradoxne to môže byť pre zlodeja aj výhodné, pretože je tak pred vonkajším okolím krytý. Môžete si dať nainštalovať gsm alarm s pohybovými senzormi, no táto technológia je už zlodejmi prekonaná. Môžete si dať namontovať bezpečnostné vchodové dvere, ale je zvláštne, že najviac páchateľov vchádza práve cez hlavné vchodové dvere.

Ďalšou možnosťou by mohol byť bezpečnostný kamerový systém. Pretože:

  • Už len samotná inštalácia kamerového systému odradí veľké množstvo potencionálnych zlodejov
  • Video z kamier sa dá prenášať online cez internet, a vy vidíte čo sa v dome deje, ak ste napríklad v práci, alebo aj na dovolenke.
  • Systém poskytuje množstvo inteligentných nastavení. ( môžete si tak napríklad nastaviť automatickú notifikáciu, alebo aj nahrávanie počas narušenia objektu )
  • Snímať môže nie len dianie v dome, ale aj celé jeho okolie
  • Systém používa kamery s nočným videním, a objekt je tak ako cez deň, monitorovaný aj počas noci
  • Minimálne prevádzkové náklady
  • Dostupné ceny